800 311 113 |

Úprava tvaru a velikosti prsou pomocí spodního prádla

Tvar prsou upravujeme především spodním prádlem. Leckterá podprsenka dokáže s naším dekoltem zázraky. Důležité však je, zvolit správnou velikost, jinak to mohou odnést nejen naše prsy, ale také záda a celkový pocit nepohody.

Obvod podprsenky zvolte o 5–10 cm menší, než si naměříte obvod těla pod prsy. Je to z toho důvodu, že každé prádlo je elastické a je také potřeba počítat s postupným povolením.

Na zádech by se Vám podprsenka neměla zvedat. Zadní část podprsenky se zapínáním musí tvořit pravý úhel s lokty a být uprostřed zad. Podprsenka by se neměla zvedat ani když zvednete ruce či se předkloníte apod.

Ramínka nejsou pro držení podprsenky rozhodující, jsou jen doplněním. Proto by se v žádném případě neměla zařezávat.

Lem košíčku by měl neznatelně navazovat na prso. Mnoho žen volí košíček menší v naději, že si tak prsa pozvednou a vytvoří efekt sexy prsou. Často si tak vytvoří uprostřed prsou rýhu, která se velmi nehezky rýsuje pod těsným oblečením a dělá efekt dvojitého prsu. Stejně jako zadní část, ani košíček se nesmí posunout hlavně při zvednutí prsou. Nikdo si přeci nechce upravovat podprsenku po každém pohybu. Pokud se vám košíček při zvednutí rukou zvedá, máte nesprávný tvar či velikost podprsenky.