800 311 113 |

Cviky na prsní svaly – zpevnění prsou

Pokud chce žena prsa zvýraznit, stačí prsní svaly pravidelně protahovat a posilovat spíše spodní část trapézového svalu. Vybrali jsme proto nejlepší cviky na prsa (doma cvičíte všechny, některé lze i v práci), které podtrhnou ženskou krásu. Vybrané cviky na zpevnění prsou narovnávají také celou postavu a učí držet tělo ve správné pozici. Ovšem pozor – ani s posilováním prsních svalů se to nemá přehánět.

Cvičení na prsa 1

Sepněte ruce dlaněmi proti sobě ve výši hrudníku. Nadechněte se a s výdechem zatlačte dlaněmi co nejvíce proti sobě. S nádechem povolte. Zopakujte alespoň patnáctkrát. Minipohyby ucítíte v horní části prsních svalů.

Cvičitelka se sepjatýma rukama proti sobě ve výši hrudníku předvádí cviky na prsa – ideálně v sekvenci 15krát za sebou

Cvičení na prsa 2

Ruce spojte propojenými prsty, táhněte lokty od sebe a lopatky k páteři. Toto cvičení na prsa opakujte nejlépe patnáctkrát.

Cvičitelka ukazuje cvičení na prsa s propletenými prsty rukou před poprsím

Cvičení na prsa 3

K následujícím cvikům na prsní svaly budete potřebovat cvičební gumu. Gumu uchopte oběma rukama nataženýma před tělem. Dlaně směřují od těla. Natažené ruce tlačte do stran. Zopakujte minimálně osmkrát.

Na obrázku je to nejlepší, co mezi cviky na prsní svaly s gumou zabírá

Cvičení na prsa 4

K následujícím třem cvikům na zpevnění prsou potřebujete 0,5–2 kg těžké činky nebo PET láhev s vodou.

Lehněte si na záda, vezměte si do ruky činky a pokrčte kolena. Ruce položte na zem tak, aby s trupem svíraly pravý úhel. Pomalu obloukem zvedejte činky nad hrudník, vydržte nahoře 2–3 vteřiny a pomalu spouštějte ruce opět na zem.

Cvičitelka představuje cviky na zpevnění prsou s činkami nebo PET lahvemi Cvičitelka předvádí cviky na zpevnění prsou s obyčejnými PET lahvemi s vodou

Cvičení na prsa 5

Nyní následuje velmi podobný cvik na prsní svaly s tím rozdílem, že ruce těsně nad hrudníkem křížíme. Opět cvičíme pomalu, abychom zvýšily účinek tohoto cviku.

Druhý cvik na zpevnění prsou s PET lahvemi začínáte s pokrčenýma rukama jako na obrázku Druhý cvik na zpevnění prsou s PET lahvemi – cvičitelka kříží ruce

Cvičení na prsa 6

Vezměte si do ruky činky. Sedněte si na kraj židle. Ruce podél těla. Nyní pomalu zvedejte natažené ruce směrem před sebe až do úrovně ramen. Vydržte v této poloze 3–4 vteřiny a ruce opět pomalu pouštějte dolů.

Ukázka cvičení na prsa vsedě 1. část v upažení – cvičit se dá doma i v práci 2. část cvičení na prsa vsedě s předpažením

Cvičení na prsa 7

Postavte se proti zdi, opřete se o ni a tlačte silně proti ní. Cílem je vyvinutí tlaku na prsní svaly. Vydržte 10 sekund, pak se uvolněte a cvik na prsa desetkrát opakujte.

Cvičitelka zapřená zeď předvádí cvičení na prsa

Cvičení na prsa 8

Postavte se ke zdi a zdvihněte ruce před sebe do úrovně ramen tak, aby konečky vašich prstů byly 5–10 cm od zdi. Nyní se nahněte dopředu a dotkněte se rukama zdi. Pomalu se přibližujte hlavou ke zdi, až se dotknete nosem zdi. V této pozici se na 5–10 sekund zastavte a pak pokračujte.

Cviky na prsní svaly vestoje – cvičitelka předpažuje ruce Vstoje cviky na prsa – cvičitelka zapojuje prsní svaly