800 311 113 |

Mýty spojené s ňadry

Riziko rakoviny prsou je závislé na velikosti prsou a typu podprsenky. Nesmysl! Na vznik rakoviny nemá žádný vliv velikost prsou ani to, jaké a jak těsné podprsenky či oblečení ženy nosí. Podle některých názorů kostice v podprsenkách stlačují lymfatické žlázy, čímž dochází k hromadění toxinů v tkáni, to však vědci a lékaři kategoricky odmítají.
Malá prsa nejsou problémem v kojení. Velikost prsou ovlivňuje tuková tkáň a ta se nepodílí žádným způsobem na tvorbě mateřského mléka.
Riziko rakoviny prsu hrozí těm ženám, které mají rakovinu prsu v rodině. Bohužel tomu tak není. Asi 70 % žen diagnostikovaných s rakovinou prsu nemá v rodinné anamnéze žádné podobné případy. I když platí, že pokud se rakovina prsu u vašich nejbližších vyskytla, je rizikovost výskytu u vás mnohem vyšší.
Muži velká prsa obdivují jako sexuální symbol, ale ve vytvoření trvalého partnerského vztahu nehraje velikost prsou roli.
Velikost prsou se dá ovlivnit hormonální anikoncepcí. Ano, to je pravda. Změnu velikosti prsou může přinést i hormonální antikoncepce, jelikož její princip je v uvolňování ženských pohlavních hormonů a ty mají vliv i na prsní žlázu. Tento efekt se děje u přípravků s větším množstvím estrogenů.